O nás

Internetový obchod Zelená domácnost.com  je projekt firmy Inreko s r.o.. Jsme česká rodinná firma a není nám lhostejný stav životního prostředí kolem nás i ve světě. Ubývající pralesy, špatný stav lesů po celém světě, otrávené řeky, přeplněné skládky odpadů, znečištěné ovzduší, stoupající hladina oceánů téměř bez ryb, skleníkové plyny, plasty všude kolem nás, zbytečně hynoucí zvířata…. To vše nám vadí a věříme, že i Vám, čtenářům tohoto webu.

Cesta od obav k aktivní pomoci bývá složitá. Ale nemusí být. Pro začátek by stačilo, kdyby zákazníci více přemýšleli o tom, jaké výrobky si vlastně kupují a jaký je dopad těchto výrobků na životní prostředí. Vždyť téměř vždy již existuje přírodě bližší alternativa s výbornými užitnými vlastnostmi, anebo alespoň možnost, jak negativní vlivy lidské činnosti eliminovat.

Proto provozujeme internetový obchod Zelená domácnost.com , nabízející výrobky přátelské k lidem i přírodě. Ale nechceme výrobky „jen“ prodávat. Snažíme se i o osvětu, neboť lidé přírodě mnohdy škodí nevědomky, protože nemají dostatek informaci. Kromě tohoto webu se podílíme i na tvorbě webů o čmelácích www.cmelaci.cz, o včelkách samotářkách www.vcelkysamotarky.cz, o všech možných i nemožných zvířecích sousedech, které si můžeme pořídit www.zivotnazahrade.cz...

Další „osvětové“ weby chystáme tak, jak nám čas (a finance) dovolí.

V našem podnikání se také snažíme minimalizovat negativní dopady provozu firmy na životní prostředí. V kancelářích topíme tepelným čerpadlem, využíváme solární energii, splachujeme dešťovou vodou, důsledně minimalizujeme a třídíme odpad. Pokud to jen trochu jde, využíváme hromadnou dopravu. Zkrátka děláme jen to, co si myslíme, že je správně. I proto podporujeme unikátním způsobem několik neziskových organizací. Zákazník v našem obchodě si sám při objednávce u nás volí, které organizaci a projektu máme přispět 5% z hodnoty  jeho objednávky.

V roce 2011 naše firma získala certifikát Zelená kancelář oceňující naší snahu o ekologický provoz naší kanceláře, a umístili jsme se 3. v soutěži TOP odpovědná malá a střední firma.

Děkujeme, že s námi pomáháte přirodě!

Zuzana a Petr Dobrých